Според проучване на Центъра по теология и общество в Лондон, обхващащо всички църкви в административен район Ислингтън, сградите за богослужение остават неизползвани през по-голямата част от седмицата. Данните показват, че църковните салони са празни през 57% от седмицата, църковните пространства за хваление – 69% от седмицата, а залите за събрания – 75%.
Християнски лидери потърсиха съвместно решение на проблема. След дълго дискутиране водачите призоваха пасторите да не организират само събития, които могат да им донесат печалба, а да ги отворят и за благотворителни дейности и да ги превърнат в места за хранене и насърчаване на ощетените.
Епископ Джо Алдред предупреди служителите да не превръщат църковните площи в застояли празни помещения – „Имайте предвид, че зданията са се превърнали в мавзолеи и места за усамотяване. Църквите разполагат с много ресурси, които трябва да се впрегнат по най-добрия начин, за да бъдат значими и да служат за разрастване на Божието дело”.
Източник: Christianheadlines.com
Превод от английски език: Христина Пилева


