7.1 C
София
четвъртък, април 2, 2026

Цитирането на Библията – незаконно в Канада?

Християнски активисти изразиха загриженост, че предложеното канадско...

В молитва за християните в риск на Великден

Великден може да бъде опасно време за...

СЕА и други организации с призив към Либия

Световният евангелски алианс (СЕА), заедно с коалиция...

Предупреждение за антисемитски прояви в Дания

ОбществоВзаимоотношенияПредупреждение за антисемитски прояви в Дания

Генералният секретар на християнското движение Ordet og Israel (Словото и Израел) Оле Андерсен критикува пасивното отношение както на църковните лидери, така и на широката общественост в Дания към нарастващия антисемитизъм.

 

В публикация в християнския вестник Kristeligt Dagblad той посочва, че след терористичните атаки срещу Израел през октомври 2023 г. много хора по света празнуват факта, че в Израел са избити стотици. В Дания се увеличиха случаите на антисемитизъм, включително вербални обиди, заплахи и дори нападения срещу евреи.

 

Въпреки политическата подкрепа за датските евреи, църковните лидери остават предимно пасивни, пише Андерсен. Той вярва, че църковните лидери трябва открито да говорят против антисемитизма, особено като се има предвид собствената история на църквата и нейните еврейски корени.

 

Той ги призовава да се изправят в подкрепа на Израел, както направиха църковните водачи по време на Втората световна война, когато се застъпиха за евреите по време на нацистката окупация на Дания. Той призовава за действие, като подчертава, че омразата към евреите е и омраза към Господ Исус Хростос, който е евреин.

 

CNE NEWS

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: