Иран е обект на атаки от Съединените щати и Израел от миналата седмица. Иран отговаря с контраатаки срещу няколко страни в Близкия изток. Междувременно местното население страда от атаките, но и от мерките, предприети от иранското правителство.
Обобщение на събитията от изминалата седмица:
- Режимът използва училища и болници за военни операции. Безопасните пространства за деца и болни се превръщат във възможни цели за атаки.
- Условията в затвора Евин са влошени. Някои хора сега буквално живеят на вода и малко хляб. Много християни са затворени в този скандален затвор.
- В този момент интернетът е почти напълно изключен. Милиони иранци страдат ужасно. Те не могат да се свържат с близките си, за да им съобщят как са.
Християните в Иран живеят между надеждата и страха. Те се молят за защита и мир. Но също и за надежда за бъдеще. Християните в Иран са подложени на огромен натиск от сегашното правителство от десетилетия.
„Болката, която преживяваме, е подобна на тази при раждане“, казва иранецът Сахар. „Това е свързано със страдание, но се молим ситуацията скоро да донесе нов живот и свобода. Молете се с нас за мир в Близкия изток и надежда за бъдещето на християните в Иран.“
OPEN DOORS


