4.3 C
София
сряда, март 25, 2026

Крис Томлин с нов филм за древен християнски химн

Носителят на награда „Грами“ Крис Томлин, който...

Шествието за Цветница отменено в Ерусалим

НовиниХристиянски събитияШествието за Цветница отменено в Ерусалим

Традиционното шествие за Цветница от Елеонската планина до Eрусалим е отменено поради несигурност, причинена от войната в Близкия изток.

Кардинал Пиербатиста Пицабала, латинският патриарх на Ерусалим, вместо това призова за „молитва“ за града.

Богослужението също е отложено с надеждата, че ще бъде пренасрочено за някъде по време на Великденския сезон.
Това се случва, тъй като много свети места са затворени в навечерието на Великден, включително църквата „Гроб Господен“, която е пострадала от падащи шрапнели.

В писмо кардинал Пицабала повтори, че свещениците „трябва да направят всичко възможно, за да насърчат молитвата и участието на вярващите в честванията на Пасхалната тайна“.

Той каза: „Суровостта на това военно време, което засяга всички нас, днес носи допълнителното бреме на невъзможността да отпразнуваме Великден заедно и с достойнство. Това е рана, която се добавя към многото други, нанесени от конфликта. Но не трябва да се обезкуражаваме. Въпреки че може да не се събираме, както бихме искали, нека не се отказваме от молитвата.

„Това е моментът да си спомним поканата на Исус към учениците му: „Молете се винаги и не се обезсърчавайте“ (Лука 18:1).“

Кардиналът призова:

„Великден, когато празнуваме Христовите страдания, смърт и възкресение, ни напомня, че никаква тъмнина, дори тази на войната, не може да има последната дума. Празният гроб е печатът на победата на живота над омразата, на милостта над греха. Нека позволим на тази сигурност да освети стъпките ни и да поддържа надеждата ни“.

Дж. Луис

PREMIER CHRISTIAN NEWS

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: