Народе Божий! Уповавай се на Него по всяко време! Изливай сърцето си пред Него! Бог е наше прибежище.
Псалм 62:9 НП
Едно нещо, което научавам напоследък, е следното:
Отговорът на всички мои въпроси, проблеми, трудности е от Бога.
Не защото хората са лоши.
Не защото на никой не може да се вярва.
Но защото понякога човешките сърца са ограничени.
Хората може да не са ме разбрали.
Хората могат да преценяват твърде бързо погрешно
Хората могат да повторят това, което съм казала в най-слабия си момент.
Понякога дори могат да използват уязвимостта ми срещу мен.
Но Бог…
Бог слуша различно.
Истина е, че молитвата ми не винаги е с лъскави думи, преданост и перфектна теология.
Понякога молитвата е плач.
Понякога молитвата е объркване.
Понякога молитвата е тишина.
Понякога молитвата казва:
„Господи, вече дори не знам как да се моля. „
И въпреки Той остава. Той не ме прекъсва. Той не ме излага. Той не използва болката ми в оръжие срещу мен.
Той вече знае цялата ми история и пак ме приветства с любов
Мисля, че това е едно от най-безопасните места в света… да бъда напълно видяна от Богa с всичките си кусури и пак да бъда напълно обичана от Него.
Това не означава да се изолирам или никога да не поискам помощ от хората.
Бог също използва хората. Но се уча да не ги карам да носят това, което само Бог може напълно да държи в ръцете Си.
Така че тези дни, преди да реагирам.. преди да обясня… преди да се ракрия публично…Опитвам се първо да предам всичко на Бога.
Защото Той няма да го пропусне.
Той няма да го използва срещу мен.
Той няма да ме засрами, или да ме накара да почувствам вина.
Той слуша. Той лекува. Той коригира, когато е необходимо.
И остава с мен.
Може би не всяка мисъл има нужда от публика.
Някои молитви се чуват само от Отца.
А това е достатъчно!
Калина Касева


