24.3 C
София
понеделник, юли 13, 2026

Луис де ла Фуенте коментира Божията вярност

„Има не една, а хиляда причини да...

Енцо Фернандес благодарен на Бога за успеха си

Енцо Фернандес е герой за Аржентина, но...

Франклин Греъм коментира атаките срещу Ерика Кърк

Франклин Греъм заяви, че продължаващите атаки срещу...

Войната в Судан без победител – духовници с призив за молитва

НовиниВойната в Судан без победител - духовници с призив за молитва

Епископ Пол Суорбрик, водещ епископ за Африка, осъди опустошителните жертви на гражданската война в Судан, с 12 000 убити, 9 милиона разселени и 25 милиона нуждаещи се от помощ.

 

Той подчерта спешната необходимост от прекратяване на огъня между суданските въоръжени сили и паравоенните Сили за бърза подкрепа, подчертавайки разрушителния цикъл на насилие и липсата на победители в конфликта.

 

„Прекратяването на насилието е жизнено важно, за да могат да се оценят нанесените щети и да се направи крачка назад, вместо воюващите да го използват като възможност да превъоръжат и възстановят своята агресия. Няма да има победител, ако продължат така.

 

„Изглежда особено трудно да накараш страните да седнат заедно и да обсъдят условията, върху които може да се изгради бъдещето на страната. Това е отчайващо лоша ситуация, която изглежда се влошава,” коментира епископът. 

 

Изразявайки загриженост относно трудността да се съберат воюващите страни на масата за преговори, епископ Суорбрик предупреди за ескалиращата криза. Той се опасява, че Судан може да бъде пренебрегнат на фона на конфликти от по-висок профил като тези в Газа и Украйна. Той казва: „Вместо да се фокусираме върху кризи като Газа, Украйна и Судан поотделно, по-добре е да гледаме на това като на семейство. Не само едно дете е болно, има няколко деца, които са болни и трябва да ги лекувате едновременно.

 

„Навсякъде избухват конфликти и те са толкова заразни.“

 

Епископите на Судан и Южен Судан последователно призовават за повече действия от международната общност след избухването на войната. Епископ Пол призова католиците да допринасят за мирните усилия чрез молитва, благотворителни дела и лични миротворчески инициативи.

 

Той каза: „Трябва да вярваме в силата на молитвата и епископите на Судан и Южен Судан също призоваха за това. Насърчавам хората да се молят усърдно и да видят какъв е плодът от това – не като бягство, а като начин да се укрепим едни други.”

 

„Вижте как се справяте с конфликтите с хората. Не позволявайте на конфликти да се превърнат в непреодолими проблеми. Практикувайте изцеление, практикувайте помирение, защото това ще има значение за всички.“

 

Л. Дейвис

Premier Christian News

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: