24.3 C
София
понеделник, юли 13, 2026

Луис де ла Фуенте коментира Божията вярност

„Има не една, а хиляда причини да...

Енцо Фернандес благодарен на Бога за успеха си

Енцо Фернандес е герой за Аржентина, но...

Франклин Греъм коментира атаките срещу Ерика Кърк

Франклин Греъм заяви, че продължаващите атаки срещу...

15 християни убити по време на богослужение в Буркина Фасо

Новини15 християни убити по време на богослужение в Буркина Фасо

Има призиви за молитва, след като 15 християни са били убити при нападение по време на църковна служба в Буркина Фасо.

 

Абат Жан-Пиер Савадого от местната епархия на Дори казва, че 12 души са били убити при атаката, а други трима са починали по-късно в болница.

 

Въоръжени мъже са открили огън по църквата в село Есакане в североизточната част на страната по време на службата. Смята се, че нападателите са радикални ислямски бойци.

 

Савадого призовава хората да се молят за всички засегнати.

 

„При тези болезнени обстоятелства ви призоваваме да се молите за близките на тези, които умряха с вяра, за изцелението на ранените и за утеха на скърбящите“, каза той.

 

Според информация на Open Doors, северната част на страната е жертва на сериозно насилие след напускането на френските войски миналата година.

 

От организацията, която се застъпва за преследваните християни по целия свят, казват, че най-малко 800 000 души в Буркина Фасо „живеят под обсада от страна на войнстваща ислямистка група“.

 

Буркина Фасо е класирана под номер 20 в списъка на Open Doors World Watch на страните, в които е най-опасно да си християнин.

 

Christian Post

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: