1.8 C
София
четвъртък, май 14, 2026

Все повече корейски християни се занимават с окултизъм

Неотдавнашно проучване показва, че 20% от християните...

Не спирай да вървиш

„...забравям онова, което е зад мене, и...

Мъжът с най-висок IQ свидетелства за вярата си в Христос

НовиниМъжът с най-висок IQ свидетелства за вярата си в Христос

Мъжът, официално признат за човек с най-висок коефициент на интелигентност в света – 276, публично изповяда християнската си вяра.

 

Йънгхун Ким заяви в социалните мрежи: „Исус Христос е Бог, пътят, истината и животът.“

 

Известен с новаторската си работа в областта на невронауката и изкуствения интелект, Ким подчерта, че вярата му е основана не само на вярата, но и на разума.

 

Той написа: „Христос е моята логика“ и изрази желание да използва платформата си, за да води другите към Бога.

 

Ким, който има богословска степен от университета Йонсей в Сеул, описва теологията като „най-върховната дисциплина сред всички области на изследване“.

 

В предишни размисли той твърди, че вярата в живота след смъртта е в съответствие с науката, позовавайки се на квантовата физика и теорията на съзнанието.

 

Той казва: „Ако реалността е част от нещо по-голямо, тогава смъртта не е краят, а преход.“

 

Въпреки статута си сред световния научен елит, Ким казва, че науката и вярата работят заедно в преследването на истината: „Нашата смърт не е край, а промяна и преобразяване. Човечеството ще продължи да търси истината за това, което идва след това.“

 

PREMIER CHRISTIAN NEWS

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: