Франклин Греъм ще се завърне в Обединеното кралство за турнето си „Бог те обича“ няколко години след като спечели съдебна битка срещу място, отменило събитията му поради несъгласие с неговите възгледи за хомосексуализма, основани на Библията.
Евангелската асоциация на Били Греъм (BGEA), която Фр. Греъм оглавява, обяви в четвъртък, че добавя две места към турнето. Те ще включват 26 август в конгресния център ExCeL London и 22 юни 2024 г. в OVO Hydro в Глазгоу, Шотландия.
В събитието в Лондон ще участват известни музиканти, сред които 15-кратната носителка на „Грами“ CeCe Winans, трикратният носител на „Грами“ Майкъл У. Смит и номинираната за „Грами“, бестселър група Newsboys.
Според BGEA, те координират усилията си за евангелизиране за августовската си среща с близо 1000 църкви, разположени в района на Лондон.
„Развълнувани сме да се върнем отново в Лондон тази година и да имаме възможност да проповядваме Евангелието в Глазгоу“, каза Греъм в изявление, споделено с Christian Post. „Благодарни сме за хилядите християни и стотиците църкви, които застанаха до нас през последните години и продължиха да се молят това турне да се осъществи в техните градове.“
Греъм също спомена събитията на BGEA, проведени в Обединеното кралство миналата година, тъй като турнето се проведе в британските градове Ливърпул, Южен Уелс, Шефилд и Лондон през 2022 г.
„Видяхме стотици хора да се обръщат към Исус Христос с вяра миналата година и вярваме, че това е Божието време за много повече хора в Лондон и Глазгоу да чуят посланието за голямата любов на Бога към тях“, добави Греъм.
Водачът на Лондонските баптисти, п-р Хани Абделмасих, каза, че турнето през 2022 г. Е било „благословение за много хора в Лондон“.
„Лондон е мястото, където ще намерите хора от цял свят, и също така е място, което се нуждае от проповядването на Добрата новина за Христос отново и отново. Очаквам с нетърпение това, което Бог ще направи чрез Франклин Греъм и турнето „God Loves You“ тази година“, каза Абделмасих в изявление.
През последните години Греъм от време на време се натъкваше на съпротива от ЛГБТ активистки групи и домакини на места в ОК, които се опитваха да закрият неговите събития поради възгледите му за хомосексуалността и исляма.
В началото на 2020 г., например, преди да започнат ограничения срещу COVID-19, няколко места в Обединеното кралство отмениха своите събития от турнето „God Loves You“ поради моралните възгледи на Греъм.
Миналия октомври шотландски съд постанови, че Scottish Event Campus Limited е нарушила Закона за равенството на Обединеното кралство, когато отмени събитията на BGEA и ги нареди да платят повече от $111 000 (£97 000) обезщетение.
„Не чух доказателства, които да предполагат, че Франклин Греъм е имал намерение да преследва токсичен или опасен дневен ред на събитието. Напротив, не се оспорва, че събитието е евангелска среща за до дванадесет хиляди души“, гласи решението.
„Това не означава, че неговите мнения не са обидни за някои, независимо дали в Глазгоу или другаде. Въпреки това, правото на ищеца да ангажира оратор на евангелското събитие – в подкрепа на религиозни или философски убеждения – е защитено от закона.“
Christian Post


