Християнската медийна инициатива Bibel TV (Bible TV) стартира национална кампания, промотираща вярата в Христос в цяла Германия. Тя е наречена „Die Erinnerung 2026“ (Споменът 2026) и има за цел да привлече общественото внимание към Бога и вярата.
„С тази кампания 30 000 големи плаката както в големите градове, така и в по-малките общности гарантират, че всеки гражданин има шанс да види посланието“, казва Кай-Маркус Теслер, управляващ директор на Асоциацията за външна реклама.
Плакатите съдържат послания като „Някой силно се вълнува от теб“, „Как можеш да намериш любов?“ или „Има ли някой, който ме харесва такъв, какъвто съм?“ Всички те завършват със слогана „Повече ще научите във вашата църква и по Bibel TV“.
Наред с плакатите са пуснати и онлайн реклами за социални медийни канали и традиционни медии, както и листовки и пощенски картички.
Според организаторите, целта е „да се напомни на възможно повече хора в Германия за Бога и да се поканят да направят първа – или нова – крачка в местна църква, независимо в коя християнска деноминация“.
Bibel TV се стреми да „повиши обществената осведоменост по въпросите на вярата и да обедини деноминациите“.
„Бог трябва да бъде отново тема на разговор, в църкви и християнски организации, но също и в лични разговори между хора в ежедневието, във всички деноминации“, подчертават те.
Освен това Bibel TV насърчава църквите и християнските организации да се възползват от постигнатото внимание, със собствени инициативи и да се молят за кампанията.
За тази цел операторът предоставя дигитални шаблони за плакати, листовки и реклами, които могат да бъдат адаптирани на местно ниво. „Вашите църкви са места, където хората могат да намерят истинска среща, отговори и приятелство. Използвайте кампанията като възможност“, казват те.
„Сърдечно каним всички християни и църкви да използват тази кампания, финансирана от хиляди поддръжници, като отправна точка за разговор. Съседи, колеги от работа и приятели също ще видят плакатите, което ще улесни разговора за Бога“, посочва Матиас Брендер, ръководител на Bibel TV.
Bibel TV е „християнска екуменическа медийна компания, която се финансира до голяма степен от дарения и предлага широка гама от медии като доставчик на междуденоминационни услуги“.
Тя е дружество с ограничена отговорност с нестопанска цел и има 16 акционери, включително католическата и протестантската църква в Германия, всеки с 12,75% дял.
EVANGELICAL FOCUS


