18.8 C
София
събота, май 9, 2026

Когато вярата става практика в забързания свят

„Това продължи две години, така че всички,...

Велики учени християни

Макс Планк (1858-1947), бащата на квантовата механика,...

Евангелистите в Унгария обезпокоени за бъдещето

Поражението на Виктор Орбан на унгарските избори...

Помощ навреме

На 21 януари 2025 г. хиндуистки националисти нападат пастир Ишан Прасад и семейството му по време на молитвена среща в селото им в Индия, като тежко нараняват всеки член на семейството.

След нападението властите задържат п-р Прасад, обвинявайки го в насилствено обръщане на хиндуисти в християнството. След това пастирът прекарва близо два месеца в затвора. След освобождаването си в края на март 2025 г. той установява, че семейството му страда финансово.

„Смейството ни почти нямаше храна, искахме да напуснем това място и да напуснем служението, за да можем да оцелеем“, каза Прасад, „но тогава братя от ICC се свързаха с нас и ни казаха, че се молят и ще дойдат у дома с храна, дрехи и други неща.“

След като прекарват време със семейството на п-р Прасад, те се молят за тях и ги окуражават, служител на ICC им осигурява достатъчно храна, дрехи и други необходими неща, за да им помогнат и да разберат, че глобалното Тяло Христово ги обича.

„Вие сте мои истински братя, сестри и мое семейство“, казва пастир Прасад на служителите на ICC след като получава подаръците. „Мога да продължа служението си на това място, защото някой жертвоготовно се погрижи за нашите нужди. Благодарен съм на тези, които демонстрираха вярата си по практичен начин и ме вдъхновиха.“

INTERNATIONAL CHRISTIAN CONCERN

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: