27.1 C
София
четвъртък, август 6, 2026

Молитва в утринта

Господи, Ти си моята скала, моята крепост...

Масова евангелизация в Мексико

С пламенност, характерна за вярата им, стотици...

СЕА приветства освобождаването на сирийски пастир

Световният евангелски алианс (WEA) приветства освобождаването на...

Добри новини от Тим Келър

НовиниДобри новини от Тим Келър

Християнският автор и проповедник Тим Келър сподели окуражаващи новини за неговото здраве в края на миналата седмица относно битката му срещу рака на панкреаса

 

Бившият американски пастир благодари на своите събратя по вяра за техните молитви. Той разкри, че  в резултат на тяхната молитвена подкрепа и химиотерапията – е налице „значително намаляване на размера и броя на туморите“.

 

„Споделяйки тази информация, искам да прославя Бога и да благодаря на мнозината, които толкова вярно се молят за мен по време на лечението ми от рак на панкреаса“, пише Келър.

 

Някогашният старши пастир на Презвитерианската църква на Изкупителя в Манхатън, оцелял и след рак на щитовидната жлеза – казва, че е претърпял 14 химиотерапии. Келър е благодарен за „относително леките странични ефекти, въпреки че невропатията в ръцете се е увеличила с течение на времето.“

 

Келър споделя още, че след направените три сканирания, всеки тестовете е показал по-добри резултати от предишния.

 

„Все още имам рак, но последните резултати от тестовете са отлични. Радваме се, че Бог работи чрез вашите молитви и посредством химиотерапията, за да се постигне толкова много“, пише любимият автор. „Какво е бъдещето, не знам, но ние ще продължим да се доверяваме на Божия план и да Му позволим да ни води по избрания от Него път.“

 

Преди години, когато се бореше с рака на щитовидната жлеза, Келър сподели, че това му е помогнало да се справи със скритите си съмнения относно Бога.

 

Келър, който е на 70 години, го описва като „прекрасно преживяване“, с думите: „Това беше както интелектуално, така и емоционално преживяване: Изправени сте пред смъртта, не сте сигурни, че победите рака" Именно това преживяване е вдъхновило добре известната му книга „Причината за Бога“, наръчник за всеки, който иска да разбере как вярата в Бога е логична и рационална надежда.

 

Източник: Faith Wire

Превод: Петя Зарева

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: