Пастир Езра Джин Мингри, основател на църквата „Пекин Сион“, стана първият от 18-те задържани пастири и служители, получил Библия, докато е бил в център за задържане в Бейхай. Това се случва след съдебно дело, заведено от адвокат на групата.
Джин е първият от 18-те, получили Библия. П-р Сун Конг последва примера му миналата седмица. Неговият адвокат, Ян Хуей, подаде заявление за административно преразглеждане. Става дума за официален процес на обжалване в рамките на китайската правна система.
Той оспорва ограниченията на достъпа до Библия, наложени от центровете за задържане, според базираната в Тексас организация с нестопанска цел за християнско застъпничество ChinaAid.
Автор: Анугра Кумар
Източник: Christian Post


