22.7 C
София
сряда, август 12, 2026

Да споделиш Евангелието във враждебна среда

Повече от 100 християнски евангелисти, много от...

Двама църковни водачи, отвлечени в Судан, са освободени

Двама църковни водачи, отвлечени в Судан, са...

Църковни отци – Августин Блажени

AВГУСТИН БЛAЖEНИ (354-430) e рoдeн в съврeмeнния...

Публично четене на Библията се проведе във Варна

НовиниБългарияПублично четене на Библията се проведе във Варна

По повод светлия празник на българската писменост, просвета и култура – 24 май, варненската общественост и тази година имаше възможност да почете значимото събитие. Това се случи чрез Празнично четене на библейски откъси „В началото беше Словото“ на 28 май.

Културни дейци, общественици, духовници и политици прочетоха избрани стихове от Свещеното Писание. Te носеха послание за вяра, божествена мъдрост и достоен живот, основаващ се на християнските ценности.

Сред четците бяха: п-р Нерсез Кетикян (Председател на Съюза на арменците в България), Захари Карабашлиев (писател), Янислава Шопова (кмет на район „Одесос“), Радослав Мавродиев (инфлуенсър), Реджина (монахиня от Ордена на Св. Бенедикт), д-р Ивайло Митковски (ортопед-травматолог и депутат от 49-то Народно събрание), Иван Кръстев (композитор) и др.

Гостите на събитието имаха възможност да се насладят и на прекрасните изпълнения на Госпъл хор Urban Spirit под диригентството на Страцимир Павлов.

Събитието се проведе на 28 май в Морско казино и беше излъчено онлайн на фейсбук страницата на инициативата.

Източник: Организационният комитет на „В началото беше Словото“ – празнично четене на Библията.

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: