19.3 C
София
понеделник, юли 13, 2026

Луис де ла Фуенте коментира Божията вярност

„Има не една, а хиляда причини да...

Енцо Фернандес благодарен на Бога за успеха си

Енцо Фернандес е герой за Аржентина, но...

Франклин Греъм коментира атаките срещу Ерика Кърк

Франклин Греъм заяви, че продължаващите атаки срещу...

СЕА отложи планираната за октомври Генерална асамблея в Южна Корея

ОбществоВзаимоотношенияСЕА отложи планираната за октомври Генерална асамблея в Южна Корея

Световният евангелски алианс (СЕА) съобщи във вторник, че отлага своята Генерална асамблея, което първоначално беше планирана да се проведе в края на октомври т.г. в Сеул, Южна Корея. Решението е в резултат на вътрешни разделения в евангелска общност на страната домакин.

В специално прес съобщение, СЕА отбелязва, че „Преди четири години, когато Международният съвет избра да проведе следващата Генерална асамблея, ние имахме желание да насърчим единството сред корейските евангелски църкви.

Значителна група от евангелски корейски църкви, водени от Християнския корейски съвет (ХКС), започна работа по планирането на Асамблеята. Също така, СЕА инициира програма за развитие и оперативна работа по организацията с надеждата, че Асамблеята ще бъдат ценен етап за създаването на обединения и съюзи, които да бъдат свидетелство за единството на църквата.“

Според Джеф Тъниклиф, главен изпълнителен директор и генерален секретар на СЕА, през последните няколко месеца има сериозно противопоставяне и разделения в корейските църкви и това прави трудно домакинстването на форум, който е фокусиран върху християнското единство.

„Съветът реши, че е несъстоятелно страната да бъде домакин на събранието тази година и беше взаимно договорено Генералната асамблея да бъде отложена“, се казва в съобщението на СЕА.

 

Източник worldea.org

Превод от английски за Евангелски вестник

Вижте и тези статии:

Още тагове:

Най-четени: